Dioszegi explică ce a schimbat Storck la Sepsi: „Era mai domn. Nu a gestionat bine”

Dioszegi explică ce a schimbat Storck la Sepsi: „Era mai domn. Nu a gestionat bine”

Patronul lui Sepsi, Laszlo Dioszegi, a explicat metamorfoza echipei sugerând că predecesroul lui Bernd Storck, Liviu Ciobotariu, era prea amabil cu jucătorii, în timp ce tehnicianul german e mână forte.  Sepsi s-a schimbat în bine din momentul în care a intrat pe mâna lui Bernd Storck. Cu tehnicianul german pe bancă, în locul lui Liviu Ciobotariu, echipa din Sfântu Gheorghe a bifat 3 victorii consecutive. Iar cu CFR, duminică seară, a revenit de la 0-1 și s-a impus cu 2-1. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor