Dinamo își continuă hegemonia în handbalul românesc » A câștigat a 8-a Supercupă!

Dinamo își continuă hegemonia în handbalul românesc » A câștigat a 8-a Supercupă!

Dinamo a învins-o pe Minaur Baia Mare cu 32-24 în finala Supercupei României și a câștigat pentru a opta oară trofeul. Minaur nu a rezistat decât în primele 30 de minute în finala cu Dinamo, scorul la pauză fiind 16-14 pentru campioană.  În repriza secundă, Dinamo s-a distanțat odată cu trecerea timpului și în final a câștigat lejer cu 32-24. Este a 4-a Supercupă consecutivă a dinamoviștilor, din totalul celor 8 pe care le au în palmares. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor