Dinamo, Farul sau Poli Timișoara? Marian Iancu anunță unde va investi: „Voi fi unul dintre finanțatori”

Dinamo, Farul sau Poli Timișoara? Marian Iancu anunță unde va investi: „Voi fi unul dintre finanțatori”

Marian Iancu, 59 de ani, fostul patron al Politehnicii Timișoara, așteaptă noul stadion din Banat ca să investească din nou la echipă și explică de ce nu ia în calcul să se asocieze cu alte cluburi din România, cum ar fi Farul sau Dinamo, două formații care caută acționari. „Momentan, Timișoara nu există. Așteptăm stadionul, în următorii 2-3 ani termin și eu perioada de reabilitare și pot ocupa funcții. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor