Dezbateri în baschetul românesc despre intrarea lui U-BT Cluj-Napoca direct în playoff: „Nu e benefică. E un mare minus”

Dezbateri în baschetul românesc despre intrarea lui U-BT Cluj-Napoca direct în playoff: „Nu e benefică. E un mare minus”

Cristian Achim (55 de ani), antrenorul lui CSM CSU Oradea, vicecampioana României la baschet masculin, s-a arătat dezamăgit de faptul că U-BT Cluj-Napoca va evolua direct în playoff-ul Ligii Naționale. Alți oameni din baschetul românesc au vorbit și ei despre sezonul 2025-2026, care se va desfășura fără campioana României în prima fază. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor