Demersul celor de la Partida Romilor după mesajele rasiste afișate la meciul FCSB - Rapid: „Incitare la violenţă, ură şi discriminare”

Demersul celor de la Partida Romilor după mesajele rasiste afișate la meciul FCSB - Rapid: „Incitare la violenţă, ură şi discriminare”

Partida Romilor a făcut plângere penală împotriva suporterilor din Peluza Nord a celor de la FCSB, după ce aceștia au afișat mesaje rasiste la înfrângerea cu Rapid, scor 1-2. Ultrașii FCSB-ului au avut mai multe bannere cu caracter rasist pe durata meciului de pe Arena Națională. Asociaţia Partida Romilor Pro-Europa a anunțat pe site-ul oficial că a depus plângere penală împotriva suporterilor responsabili de mesajele respective. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor