Debut cu 6 puncte după 11 ani » România a reușit în meciurile cu Andorra și Belarus ce nu reușise de mai mult de un deceniu

Debut cu 6 puncte după 11 ani  » România a reușit în meciurile cu Andorra și Belarus ce nu reușise de mai mult de un deceniu

România a ieșit bine din „dubla” lunii martie cu Andorra și Belarus. Chiar dacă jocul nu a impresionat, trupa lui Edi Iordănescu a obținut ce și-a propus, 6 puncte în grupă după primele două meciuri. Asta nu s-a mai întâmplat din 2012 încoace, adică de pe vremea când selecționer era Victor Pițurcă.  Au trecut 5 campanii de calificare din acel moment. Atunci, ca și acum, „tricolorii” întâlneau două echipe facile în debutul campaniei. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor