Charles Leclerc, sincer după calificările din Brazilia: „Totul a fost la limită, dar sunt mulțumit de locul 3”

Charles Leclerc, sincer după calificările din Brazilia: „Totul a fost la limită, dar sunt mulțumit de locul 3”

Charles Leclerc s-a declarat extrem de mulțumit de locul al treilea obținut în calificările pentru Marele Premiu al Braziliei, care se va desfășura mâine la Sao Paulo. Pilotul Ferrari a fost constant aproape de fruntea clasamentului pe parcursul sesiunii de calificări de pe circuitul Interlagos și a încheiat la 0.294 secunde în spatele câștigătorului Lando Norris. Am avut tururi foarte bune în Q2 și Q3. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor