„Celtic din Banat”, victima perfectă » Rapid s-a încălzit cu un partener ideal pentru deplasarea de la Craiova: „Competiția KO a devenit competiția OK. Televiziunile dictează”

„Celtic din Banat”, victima perfectă » Rapid s-a încălzit cu un partener ideal pentru deplasarea de la Craiova: „Competiția KO a devenit competiția OK. Televiziunile dictează”

Rapid s-a distrat cu divizionara secundă Dumbrăvița, scor 4-0, în ultimul meci al primei runde din grupele Cupei României Betano. Pentru giuleșteni urmează derby-ul cu Craiova, care se va disputa duminică, de la 20:30. Nu mai e nici Cupa ce a fost. Degeaba se aranjează bilele, se fac tot felul de sisteme. Apăsate de datorii și probleme financiare, echipele mici renunță la ambiții, chiar la onoare și acceptă să joace în curțile granzilor. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor