Ce nepotrivire! Sportivul român a fost diagnosticat cu COVID-19 cu 3 zile înaintea probei: „Am stat la pat, n-am mâncat deloc”

Ce nepotrivire! Sportivul român a fost diagnosticat cu COVID-19 cu 3 zile înaintea probei: „Am stat la pat, n-am mâncat deloc”

Înotătorul român Vlad Stancu, în vârstă de 18 ani, a trăit o mare dezamăgire la Paris, fiind diagnosticat cu COVID-19 în zilele dinaintea probei de 800 de metri liber de la Jocurile Olimpice. Boala i-a afectat pregătirea și l-a lăsat fără șanse în seriile desfășurate astăzi. Vlad Stancu, înotător de distanță mare, a concurat astăzi în seriile probei de 800 de metri liber. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor