Maricica Puică: „Regretul meu cel mai mare e că nu am avut copii”

Maricica Puică: „Regretul meu cel mai mare e că nu am avut copii”

Maricica Puică, fosta mare atletă care în 2023 a fost declarată Legendă GSP, împlinește astăzi 74 de ani și, într-un interviu acordat revistei Unica, recunoaște că îi pare rău că nu are urmași. Campioana olimpică de la Los Angeles la 3.000 de metri a vorbit despre compromisurile pe care a fost nevoită să le facă în viața personală și în carieră și despre oamenii care i-au făcut viața dificilă în perioada în care concura. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor