Campionatele Mondiale de Atletism, pentru a treia oară în Japonia » Câte medalii a obținut România la precedentele două ediții

Campionatele Mondiale de Atletism, pentru a treia oară în Japonia » Câte medalii a obținut România la precedentele două ediții

Japonia va fi gazda Campionatelor Mondiale de Atletism pentru a 3-a oară în istorie, după edițiile din 1991 (Tokyo) și 2007 (Osaka). La precedentele două competiții organizate în Japonia, România a obținut 3 medalii, una de argint și două de bronz. În perioada 13-21 septembrie, Tokyo va fi gazda Campionatelor Mondiale de Atletism, unde România a trimis o delegație formată din nouă sportivi. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor