„Am mâncat o coadă de vită contaminată” » Sprinterul Erriyon Knighton, mare speranță pentru americani, suspendat 4 ani pentru dopaj!

„Am mâncat o coadă de vită contaminată” » Sprinterul Erriyon Knighton, mare speranță pentru americani, suspendat 4 ani pentru dopaj!

TAS i-a dat o suspendare de patru ani sprinterului american Erriyon Knighton, 21 de ani, respingând apărarea atletului, care a spus că a ingerat carne contaminată, după ce a mâncat o coadă de vită la un restaurant din Florida. E o lovitură majoră pentru echipa de sprint a SUA. Knighton nu s-a calificat la proba de 200 m pentru echipa SUA la Campionatele Mondiale de atletism, care încep sâmbătă, la Tokyo. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor