Campionatele Mondiale de Atletism încep sâmbătă pentru a treia oară în Japonia! » Câte medalii a obținut România la precedentele două ediții

Campionatele Mondiale de Atletism încep sâmbătă pentru a treia oară în Japonia! » Câte medalii a obținut România la precedentele două ediții

Japonia va fi gazda Campionatelor Mondiale de Atletism pentru a 3-a oară în istorie, după edițiile din 1991 (Tokyo) și 2007 (Osaka), competiția fiind transmisă în România de Eurosport. La precedentele două competiții organizate în Japonia, echipa României a obținut 3 medalii, una de argint și două de bronz. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor