Budescu, consternat de cazul Sepsi - FCU Craiova: „Când am jucat eu la Sf. Gheorghe, m-au înjurat o jumătate de repriză și nu s-a zis nimic!”

Budescu, consternat de cazul Sepsi - FCU Craiova: „Când am jucat eu la Sf. Gheorghe, m-au înjurat o jumătate de repriză și nu s-a zis nimic!”

Constantin Budescu (33 de ani), jucător la Petrolul Ploiești, a comentat victoria cu Hermannstadt, scor 2-0, și cazul suspendării meciului dintre Sepsi OSK și FCU Craiova, ca urmare a scandărilor xenofobe ale fanilor olteni. Autorul unei pase decisive cu Hermannstadt, a 70-a pe care a reușit-o în prima ligă a României, Budescu a avut un discurs rezervat. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor