Borussia Dortmund și-a demis antrenorul, a doua zi după eșecul din Champions League: „Mă doare, dar era inevitabil”

Borussia Dortmund și-a demis antrenorul, a doua zi după eșecul din Champions League: „Mă doare, dar era inevitabil”

Borussia Dortmund l-a demis pe Nuri Sahin (36 de ani) în această dimineață, a doua zi după înfrângerea suferită seara trecută în Champions League, 1-2 cu Bologna, rezultat în urma căruia galben-negrii au căzut în afara primelor 8 locuri, cele care asigură accederea directă în optimile competiției. Ceea ce părea doar o chestiune de timp s-a concretizat în această dimineață. Borussia Dortmund l-a demis pe Nuri Sahin, antrenor pe care-l instalase în iunie 2024. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor