Bernadette Szocs a părăsit proba de simplu de la Jocurile Olimpice după o înfrângere clară în „infernul” din Expo Porte de Versailles » Cum s-a trăit meciul în sală

Bernadette Szocs a părăsit proba de simplu de la Jocurile Olimpice după o înfrângere clară în „infernul” din Expo Porte de Versailles » Cum s-a trăit meciul în sală

Bernadette Szocs a fost eliminată din proba individuală de la Jocurile Olimpice, părăsind concursul de simplu în „optimi”, după înfrângerea clară suferită în fața austriecei Sofia Polcanova, scor 0-4 la seturi (10-12, 4-11, 11-13, 9-11). Ea va continua la Paris alături de echipa feminină a Romaniei, care debutează la Paris pe 5 august. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor