Cum au trăit canotorii de pe margine cursele pe muchie ale colegilor: „Am crezut că-mi iese inima din piept”

Cum au trăit canotorii de pe margine cursele pe muchie ale colegilor: „Am crezut că-mi iese inima din piept”

Trei bărci tricolore, dublu vâsle feminin și masculin și 4 rame masculin, au obținut calificarea în finalele probelor lor după finișuri la limită. Colegii care au urmărit de pe margine au resimțit din plin emoțiile. Dramatismul de marți s-a simțit de la prima semifinală, în care campioanele olimpice en titre la dublu vâsle, Ancuța Bodnar și Simona Radiș, s-au aflat la un moment dat pe locul 4. Adică în afara ultimului act. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor