Bayern și-a lansat noul imn la a 125-a aniversare » L-au compus chiar fanii bavarezi, dar melodia nu e germană!

Bayern și-a lansat noul imn la a 125-a aniversare » L-au compus chiar fanii bavarezi, dar melodia nu e germană!

Bayern a sărbătorit cu fast 125 de ani de la înființarea clubului printr-o scenografie impresionantă pusă în scenă pe întreaga Allianz Arena, la meciul pierdut cu Bochum (2-3). Suporterii echipei din Munchen au cântat în premieră imnul pe o melodie italiană din 1972, Montagne Verdi! Celebrul cântec al Marcellei Bella, cunoscut și sub numele „Tu insieme a lei”, a fost prezentat la Festivalul de la Sanremo din 1972. Și nu numai atât, pentru că surpriza este și mai mare. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor