„Aveți o oră! E interzis să mergeți afară sau la baie” » Am mers în Dallas să „înfruntăm” burgerul-monstru de 3 kilograme. Iată cine a învins!

„Aveți o oră! E interzis să mergeți afară sau la baie” » Am mers în Dallas să „înfruntăm” burgerul-monstru de 3 kilograme. Iată cine a învins!

În Texas, nu doar benzinăriile, supermarketurile, mașinile sau autostrăzile sunt uriașe. Pe aceeași idee sunt și porțiile de mâncare. Lângă Dallas, un restaurant a depășit limitele, având în meniu un burger uriaș. Iar reporterii GSP au vizitat localul, în încercarea de a consuma burgerul de 3 kilograme. Și 7.000 de calorii. Printre clienții restaurantului Kenny’s Burger se știe despre existența unui burger gigant și a unei provocări în ceea ce-l privește. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor