Austriecii răsuflă „ușurați”: „Așa i-am forțat pe români să facă greșeli”

Austriecii răsuflă „ușurați”: „Așa i-am forțat pe români să facă greșeli”

Tricolorii au înregistrat a doua înfrângere în preliminariile CM 2026, 1-2 cu Austria, la Viena, iar jurnaliștii de la Kurier și jucătorii austrieci explică cum au răsturnat situația din teren. Austriecii admit că debutul partidei de pe „Ernst Happel” le-a aparținut tricolorilor. „Putem fi mulțumiți de victorie. Românii au jucat bine în primele 20 sau 25 de minute, apoi i-am controlat mai bine și am preluat conducerea pe bună dreptate. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor