Ce a scris presa din Austria, după meciul în care 15.000 de români au „invadat” Viena

Ce a scris presa din Austria, după meciul în care 15.000 de români au „invadat” Viena

Austria - România 2-1. „Tricolorii” au cedat la Viena, iar șansele pentru ocuparea primului loc au scăzut drastic. Presa din Austria exultă după succesul obținut sâmbătă seara. Michael Gregoritsch (42) şi Marcel Sabitzer (60) au marcat pentru gazde. Florin Tănase (90+4) a marcat pentru naționala noastră la ultima fază. În acest sens, jurnaliștii austrieci au savurat din plin acest succes și au avut numai cuvinte de laudă la adresa naționalei lor. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor