Au amanetat și bani inexistenți » Petrolul Ploiești a cesionat sume din drepturile TV pentru sezonul următor, chiar dacă formația prahoveană nu e sigură că va rămâne în Superliga și în viitoarea stagiune

Au amanetat și bani inexistenți » Petrolul Ploiești a cesionat sume din drepturile TV pentru sezonul următor, chiar dacă formația prahoveană nu e sigură că va rămâne în Superliga și în viitoarea stagiune

Petrolul o duce atât de rău încât a început să consume și bani pe care nu se știe dacă-i va încasa. Pentru că nu se descurcau să suporte cheltuielile curente, prahovenii au cesionat drepturi TV pe care s-ar putea să le încaseze la vară. "S-ar putea", fiindcă banii aceia le vor fi plătiți doar cluburilor care vor participa în sezonul următor al primei ligi. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor