„Arcul de Triumf”, distrus după violențele de la Dinamo - UTA: „Am luat amprentele, iar responsabilii vor plăti”

„Arcul de Triumf”, distrus după violențele de la Dinamo - UTA: „Am luat amprentele, iar responsabilii vor plăti”

Stadionul „Arcul de Triumf” a avut de suferit ca urmare a incidentelor violente de la partida Dinamo – UTA 1-0. Partida de vineri seara a fost marcată de violențe, atât în afara arenei, cât și înăuntru. Iar suporterii lui Dinamo au lăsat multe pagube materiale. FOTO. Cum arată „Arcul de Triumf” după Dinamo – UTA Ultrașii „câinilor” au aruncat în mai multe rânduri cu torțe și petarde pe gazon, distrugând astfel, mai multe locuri, suprafața de joc hibridă. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor