Arbitri-robot în Premier League?! Federația engleză vrea mai multă tehnologie

Arbitri-robot în Premier League?! Federația engleză vrea mai multă tehnologie

Directorul executiv al Federației engleze, Mark Bullingham, solicită robotizarea completă a ofsaidului, pentru a evita gafe de genul aceleia petrecute în meciul Tottenham - Liverpool (2-1), dar și pentru a reduce substanțial timpul de verificare a situațiilor de „afară din joc”. Howard Webb, șeful arbitrilor din Premier League, a primit numeroase critici în urma gafelor comise de brigăzile delegate la unele meciuri de top din acest sezon. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor