Antonio Rudiger, victima rasismului! » Arbitrul a activat protocolul FIFA

Antonio Rudiger, victima rasismului! » Arbitrul a activat protocolul FIFA

Fundașul lui Real Madrid, Antonio Rudiger, susține că liderul lui Pachuca, Gustavo Cabral, i-a adresat injurii rasiste, însă acesta replică: „L-am făcut laș jegos. E rasism?”. În minutul 78 al meciului Real Madrid - Pachuca (3-1), Antonio Rudiger i-a luat locul lui Trent Alexander Arnold. Prima apariție a fundașului german după două luni de inactivitate, urmarea unei accidentări la genunchi, s-a încheiat însă cu un scandal monstru. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor