Ana Bogdan și Patricia Țig, primele două românce care au jucat la Shenzen » Una dintre ele s-a calificat în turul al doilea

Ana Bogdan s-a calificat în turul al doilea al turneului WTA de Shenzen, în timp ce Patricia Țig a fost eliminată în runda inaugurală. Ana Bogdan (locul 130 WTA) s-a impus în două seturi în fața chinezoiacei Qianhui Tang (locul 972), scor 6-2/6-2 și s-a calificat în turul al doilea al turneului WTA de la Shenzen. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor