Alimentează 50% din grilă! Schimbare importantă în Formula 1: încă o echipă a trecut la motorizare Mercedes

Alimentează 50% din grilă! Schimbare importantă în Formula 1: încă o echipă a trecut la motorizare Mercedes

Alpine a bătut palma cu Mercedes, astfel încât echipa de Formula 1 să utilizeze unități de putere realizate de Mercedes începând din 2026. De la rebranduirea din Renault în Alpine, la startul sezonului 2021 din Formula 1, echipa franceză și-a echipat monoposturile cu unități de putere realizate de Renault. Începând din 2026, această situație se va schimba. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor