A venit nota de plată! UEFA a anunțat sancțiunea primită de FCSB

A venit nota de plată! UEFA a anunțat sancțiunea primită de FCSB

UEFA a anunțat sancțiunile dictate pentru FCSB, după incidentele de la meciul cu Manchester United, ultimul din grupa de Europa League. Duelul a avut loc pe 30 ianuarie, pe Arena Națională. Englezii s-au impus cu 2-0 la București. Comisia de Control, Etică și Disciplină din cadrul forului european a amendat-o pe FCSB cu 16.000 de euro pentru două abateri disciplinare comise de suporteri. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor