A schimbat iar! Decizia surprinzătoare luată de Marius Șumudică, înainte de Rapid - Gloria Buzău

A schimbat iar! Decizia surprinzătoare luată de Marius Șumudică, înainte de Rapid - Gloria Buzău

Marius Șumudică, antrenorul Rapidului, a schimbat sistemul pentru prima dată după două luni. La meciul cu Gloria Buzău, a ales să trimită în teren doi fundași centrali, nu 3. În urmă cu două luni, Rapid pierdea cu Botoșani, scor 0-2. De atunci, Șumudică a schimbat sistemul, a jucat 3-4-3, cu 3 fundași centrali. La două luni distanță, după un alt 0-2, de data asta cu Sepsi, antrenorul de la Rapid a schimbat iar sistemul. A ales să joace 4-3-3. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor