A căzut recordul! Ce performanță a reușit Dinamo după victoria cu UTA Arad

A căzut recordul! Ce performanță a reușit Dinamo după victoria cu UTA Arad

În acest sezon, Dinamo a atins cea mai bună performanță în era play-off/play-out, acumulând un număr record de puncte la finalul sezonului regular - 51. „Câinii” s-au impus în runda #30, 2-0 cu UTA Arad, grație reușitelor lui Cătălin Cîrjan și Astrit Selmani, după o prestație convingătoare a elevilor lui Zeljko Kopic. Roș-albii vor intra în play-off de pe poziția a cincea, cu 26 puncte, după rotunjire, la doar două puncte de liderul FCSB. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor