Psihologii spun că persoanele care își mișcă constant picioarele în timp ce stau jos au nesiguranțe și îngrijorări excesive

Psihologii spun că persoanele care își mișcă constant picioarele în timp ce stau jos au nesiguranțe și îngrijorări excesive

Este o modalitate de a elibera tensiunea acumulată din cauza stresului, anxietății sau plictiselii în sine, scrie El Economista. Un obicei foarte comun pe care cu siguranță l-am observat cu toții la cineva (chiar și la noi înșine) este mișcarea constantă a unuia sau a ambelor picioare în timp ce stăm așezați. Este o mișcare […]


Citește articolul complet pe Gandul

Alte știri din Gandul