Cod galben de caniculă emis de ANM: temperaturi de 36°C în weekend. Cum va fi vremea în București

Cod galben de caniculă emis de ANM: temperaturi de 36°C în weekend. Cum va fi vremea în București

Administrația Națională de Meteorologie a emis o informare de disconfort termic pentru aproape toată țara și două atenționări Cod galben de caniculă care vizează regiunile vestice și sud-vestice. În Capitală, maximele pot urca până la 33°C. Cod galben de caniculă emis de ANM Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis o informare meteorologică valabilă de […]


Citește articolul complet pe Gandul

Alte știri din Gandul