Profesorii ies din nou în stradă, joi, pe caniculă. Pentru ce au strâns sute de mii de semnături pe care le vor duce la Parlament

Profesorii ies din nou în stradă, joi, pe caniculă. Pentru ce au strâns sute de mii de semnături pe care le vor duce la Parlament

Federațiile sindicatelor din Învățământ anunță că joi, începând cu ora 11.00, vor picheta sediul Parlamentului României. Profesorii vor protesta din nou în stradă, de această dată pe caniculă. Ce nemulțumiri au sindicaliștii din Învățământ. „Federația Sindicatelor Libere din Învățământ, Federația Sindicatelor din Educație „SPIRU HARET” și Federația Națională Sindicală „ALMA MATER” – organizații sindicale reprezentative […]


Citește articolul complet pe Gandul

Alte știri din Gandul