Canicula pune stăpânire pe aproape toată țara și pe București. Ce temperaturi anunță meteorologii pentru joi

Canicula pune stăpânire pe aproape toată țara și pe București. Ce temperaturi anunță meteorologii pentru joi

Aproape toată ţara se va afla, joi, sub o avertizare cod galben de temperaturi ridicate şi caniculă. Codul este valabil și pentru Capitală, iar meteorologii anunță că temperaturile vor ajunge și la 35 de grade Celsius, mai ridicate în vest şi nord-vest. „Joi, 25 iunie, în Banat, Crişana, Maramureş, Oltenia, Muntenia, Dobrogea, cea mai mare […]


Citește articolul complet pe Gandul

Alte știri din Gandul