A fost stabilit calendarul de învestire a Guvernului Veștea. Votul va avea loc diseară, la 21.30. Scandal la audierea miniștrilor în comisii. Urmează goana după voturi

A fost stabilit calendarul de învestire a Guvernului Veștea. Votul va avea loc diseară, la 21.30. Scandal la audierea miniștrilor în comisii. Urmează goana după voturi

Președintele AUR, George Simion, a anunțat, luni după-amiază, că parlamentarii AUR nu vor vota Guvernul Veștea. Votul în plen este programat la ora 21:30. Acesta a precizat că îl aşteaptă la sediul partidului său pe premierul desemnat până la ora 20:00. În plus, Simion i-a cerut preşedintelui Nicuşor Dan să iasă public ca să spună […]


Citește articolul complet pe Gandul

Alte știri din Gandul