Simion îl invită pe premierul desemnat, Adrian Veștea, la sediul AUR și îl somează pe Nicușor Dan să spună dacă voturile „extremiste” sunt bune. AUR nu votează Guvernul Veștea!

Simion îl invită pe premierul desemnat, Adrian Veștea, la sediul AUR și îl somează pe Nicușor Dan să spună dacă voturile „extremiste” sunt bune. AUR nu votează Guvernul Veștea!

Președintele AUR, George Simion, a anunțat, luni după-amiază, că parlamentarii AUR nu vor vota Guvernul Veștea. Votul în plen este programat la ora 21:30. Acesta a precizat că îl aşteaptă la sediul partidului său pe premierul desemnat până la ora 20:00. În plus, Simion i-a cerut preşedintelui Nicuşor Dan să iasă public ca să spună […]


Citește articolul complet pe Gandul

Alte știri din Gandul