Marocul decide, după vii dezbateri, să revină la ora GMT pe toată durata anului începând de la 20 septembrie

Marocul decide, după vii dezbateri, să revină la ora GMT pe toată durata anului începând de la 20 septembrie

Guvernul marocan a anunţat joi că ţara va reveni la ora Greenwich (GMT) începând de la 20 septembrie, după opt ani de aplicare permanentă a orei de vară (GMT+1), o măsură adoptată după vii dezbateri, informează AFP, transmite Agerpres. Marocul trecuse la ora de vară în 2008 pentru lunile aprilie-septembrie, în scopul de reduce consumul […] © G4Media.ro.


Citește articolul complet pe G4Media.ro

Alte știri din G4Media.ro