Măsuri împotriva caniculei în București. Primăria montează dușuri stradale și peste o sută de cișmele

Măsuri împotriva caniculei în București. Primăria montează dușuri stradale și peste o sută de cișmele

Primăria Municipiului București a demarat o campanie de prevenție a efectelor generate de vremea caniculară prin montarea de cișmele și dușuri stradale cu perdele de vapori de apă, în zonele cele mai circulate, transmite MEDIAFAX. În contextul temperaturilor ridicate Primăria a început lucrările de montare a unor dușuri stradale și tuneluri de răcorire în cele […] © G4Media.ro.


Citește articolul complet pe G4Media.ro

Alte știri din G4Media.ro