Președintele PNL, Ilie Bolojan, a declarat duminică seara, la Digi24, după congresul PNL în care a fost reales președinte, că desemnarea lui Adrian Veștea pentru funcția de prim-ministru de către președintele Nicușor Dan „nu a fost un gest de fair-play” față de PNL și a sugerat că alegerea a urmărit slăbirea formațiunii. „Când vrei să […] © G4Media.ro.
Ilie Bolojan: „Nominalizarea lui Adrian Veștea nu a fost un gest de fair-play” | Despre masa la care au stat Nicușor Dan și Rareș Bogdan: „Stai cu cine te simți bine. La masă mergi cu cei cu care ai anumite compatibilități” | „Când vrei să spargi ceva, cauți veriga cea mai slabă” | Liberalii care aleg Guvernul Veștea își pierd locul în partid
- de G4Media.ro
- 2026/06/21 18:59
Alte știri din G4Media.ro
Publicații din Bucuresti
Adevarul
Agerpres
Anuntul imobiliar
Ararat
Banii nostri
Bursa
Cancan.ro
Cotidianul
Curierul National
Digi24
DigiSport
Evenimentul zilei
Formula AS
G4Media.ro
Gandul
Gazeta sporturilor
Ghimpele
Ghiseul Bancar
Hotnews
Jurnalul National
Libertatea
Natiunea
ProSport
Romania Libera
Romania Noua
Sport Magazin
Sport.ro
Spotmedia.ro
Spy News
Stiripesurse.ro
Tricolorul
Wall-Street
Ziarul Financiar
