Nicușor Dan, despre negocierile partidelor: „Cred că suntem toţi oameni serioşi. Ar fi bine să avem un Guvern până marți”

Nicușor Dan, despre negocierile partidelor: „Cred că suntem toţi oameni serioşi. Ar fi bine să avem un Guvern până marți”

În contextul în care negocierile pentru susținerea unui Guvern sunt blocate, președintele Nicușor Dan a apreciat că este important ca țara să aibă un Executiv „cât mai repede”. Aflat în Polonia, șeful statului a declarat că se așteaptă la responsabilitate și ca partidele să vină cu o majoritate.


Citește articolul complet pe Digi24

Alte știri din Digi24