„Înfrângerea Americii”: Iranul susține că acordul cu SUA marchează victoria Teheranului

„Înfrângerea Americii”: Iranul susține că acordul cu SUA marchează victoria Teheranului

Memorandumul de înţelegere încheiat între Iran şi SUA pentru a pune capăt războiului reprezintă „declaraţia de înfrângere a Americii”, a declarat miercuri şeful echipei de negociere iraniene, Mohammad Bagher Ghalibaf.


Citește articolul complet pe Digi24

Alte știri din Digi24