„Mi s-a terminat oxigenul”. Cum a reușit un şerpaş să supravieţuiască singur pe Everest timp de o săptămână. Povestea lui Dawa Sherpa

„Mi s-a terminat oxigenul”. Cum a reușit un şerpaş să supravieţuiască singur pe Everest timp de o săptămână. Povestea lui Dawa Sherpa

Alpinistul nepalez care a supravieţuit în mod miraculos timp de o săptămână, singur, pe Everest, dintre care trei zile în adâncurile unei crevase, a povestit cum a reuşit să rămână în viață în condițiile extreme din cei mai înalți munți din lume.


Citește articolul complet pe Digi24

Alte știri din Digi24