Încă un general de rang înalt, ultimul soldat american care a părăsit Afganistanul, și-a anunțat brusc demisia

Încă un general de rang înalt, ultimul soldat american care a părăsit Afganistanul, și-a anunțat brusc demisia

Generatorul Christopher Donahue, ultimul soldat american care a părăsit Afganistanul în 2021, a demisionat în mod neașteptat din funcția de comandant al Armatei pentru Europa și Africa și comandant al Comandamentului Terestru Aliat al NATO, după 18 luni, scrie NBC News.


Citește articolul complet pe Digi24

Alte știri din Digi24