Românii au furat o statuie din patrimoniul Germaniei, pe care voiau să o topească. Lucrarea de arta a fost găsită în Buzău

Românii au furat o statuie din patrimoniul Germaniei, pe care voiau să o topească. Lucrarea de arta a fost găsită în Buzău

Poliţiştii din Buzău au recuperat o statuetă de mari dimensiuni care ar aparţine patrimoniului cultural naţional al Germaniei şi care fusese reclamată ca fiind furată la sfârşitul anului trecut.


Citește articolul complet pe Digi24

Alte știri din Digi24