Ministrul american al Energiei, Chris Wright, a transmis un mesaj Europei, care se confruntă în această săptămână cu un val de căldură record: „Nu vă mai plângeți”. „Întotdeauna mor mai mulți oameni iarna decât vara, deoarece frigul ucide mult mai mult decât căldura”, a declarat el săptămâna aceasta într-un discurs video transmis în cadrul conferinței „Alianța pentru Cetățenie Responsabilă”, o reuniune a unor personalități conservatoare influente, dintre care multe contestă realitatea schimbărilor climatice, anunță Politico.
„Iarna mor mai mulți oameni”: replica ministrului american al Energiei, Chris Wright, în plin val de căldură mortal din Europa
- de Digi24
- 2026/06/27 13:28
Alte știri din Digi24
Publicații din Bucuresti
Adevarul
Agerpres
Anuntul imobiliar
Ararat
Banii nostri
Bursa
Cancan.ro
Cotidianul
Curierul National
Digi24
DigiSport
Evenimentul zilei
Formula AS
G4Media.ro
Gandul
Gazeta sporturilor
Ghimpele
Ghiseul Bancar
Hotnews
Jurnalul National
Libertatea
Natiunea
ProSport
Romania Libera
Romania Noua
Sport Magazin
Sport.ro
Spotmedia.ro
Spy News
Stiripesurse.ro
Tricolorul
Wall-Street
Ziarul Financiar
