Ilie Bolojan anunță o scădere a deficitului cu peste 40%. „Este calea spre însănătoșire”

Ilie Bolojan anunță o scădere a deficitului cu peste 40%. „Este calea spre însănătoșire”

Premierul interimar, Ilie Bolojan, a transmis că deficitul bugetar al României a scăzut cu peste 40% în primele 5 luni ale anului, potrivit execuției bugetare. Șeful Executivului susține că este un semn clar că statul începe să cheltuiască mai aproape de ceea ce îşi permite.


Citește articolul complet pe Digi24

Alte știri din Digi24