Eveniment - Ultimul copil cu sindromul hemolitic uremic a fost externat de la Marie Curie

Ministrul Sanatații, Achimaș Cadariu a fost prezent la Spitalul Marie Curie din Capitala pentru a vedea situația privind copiii bolnavi cu sindromul hemolitic-uremic, dar și pentru a transmite jurnaliștilor prezenți câteva date despre acest caz.El a s


Citește articolul complet pe Curierul National

Alte știri din Curierul National