Grevă de avertisment în vămile din România: Angajaţii opresc lucrul timp de două ore

Angajaţii din punctele vamale au declanşat o grevă de avertisment, acţiune planificată între orele 12:00 şi 14:00. Nemulţumirile salariaţilor vizează condiţiile actuale de muncă, dar şi nerespectarea unor drepturi profesionale şi salariale.


Citește articolul complet pe Bursa

Alte știri din Bursa