Părinți din Bihor, trimiși în judecată după ce nu și-au lăsat cei trei copii să meargă la școală: au ales homeschooling neautorizat

Părinți din Bihor, trimiși în judecată după ce nu și-au lăsat cei trei copii să meargă la școală: au ales homeschooling neautorizat

Doi părinți din județul Bihor au fost trimiși în judecată de procurori, fiind acuzați că nu și-au lăsat cei trei copii să meargă la școală. Ei au ales o formă de homeschooling neautorizată și nerecunoscută de legislația din România.


Citește articolul complet pe Adevarul

Alte știri din Adevarul