Ministra suedeză a Mediului a venit la o reuniune a UE cu bebelușul în brațe: „Nu vreau să fiu nevoită să aleg”

Ministra suedeză a Mediului a venit la o reuniune a UE cu bebelușul în brațe: „Nu vreau să fiu nevoită să aleg”

Ministrul suedez pentru Climă și Mediu, Romina Pourmokhtari, a participat la o reuniune a miniștrilor UE de la Luxemburg avându-și bebelușul de trei luni într-un portbebe. Ea spune că nu vrea să aleagă între rolul de mamă și cel de ministru.


Citește articolul complet pe Adevarul

Alte știri din Adevarul